Badania przesiewowe dla nauczycieli od poniedziałku 11 stycznia 2020 r.

W poniedziałek 11 stycznia 2020 r. odbędzie się akcja przesiewowych badań nauczycieli klas I do III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i pracowników niepedagogicznych w kierunku wykrycia wirusa Sars-CoV-2. Organizatorem i realizatorem badań jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przy współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Zbadani zostaną tylko i wyłącznie pracownicy placówek oświatowych ze Skawiny, Mogilan oraz Świątnik Górnych, którzy dobrowolnie zgłosili się do poboru wymazu.

Badania rozpoczną się o godzinie 9:00 na parkingu park&ride zlokalizowanym obok Dworca “Biblioteka Skawina”. Testy na obecność koronawirusa dla pracowników oświaty odbędą się na części parkingu pomiędzy dworcem, a punktem poboru wymazów. Tutaj: 

Badania testami RT-PCR będą  obejmować wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych) i potencjalnie zdolne do świadczenia pracy w szkole. Nie  będą im  podlegać nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19 czyli  tzw. ozdrowieńcy. Harmonogramem badań dla pracowników poszczególnych placówek oświatowych dysponują dyrektorzy szkół. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *