Jak działa Straż Miejska w Skawinie? Publikujemy Protokół Komisji Rewizyjnej nr 7/2016 z 18 lutego 2016 r.

PROT Komisji REW_1Kilka dni temu prezentowaliśmy protokół Komisji Rewizyjnej z 15 lutego 2016 r., która kontrolowała działania Straży Miejskiej w Skawinie (zobacz tutaj). Komisja zapoznała się z dokumentami przedstawionymi jej przez SM. Za wiele szczegółów z tego protokołu mieszkańcy nie mogą się dowiedzieć, ale 18 lutego 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie, już z komendantem Straży Miejskiej w Skawinie. Czego konkretnie radni dowiedzieli o pracy SM w Skawinie? Protokół z tego posiedzenia opublikowano właśnie w BIP, a my prezentujemy go w całości poniżej.

Z treści protokołu można dowiedzieć się czy Straż Miejska w Skawinie nagrywa zgłoszenia, czy były zgłoszenia spalania nieczystości w piecach domowych, ilu pracowników liczy SM, czy Komendant może nosić broń…

Radni pytali także o sprawy związane z mandatami za złe parkowanie, czy strażnicy miejscy mogą nakładać blokady na koła, jak długo przetrzymywane są nagrania z monitoringu, czy były skargi na pracę strażników, a jeśli tak, to ile, oraz inne informacje.

Następne posiedzenie Zespołu Kontrolnego KR odbędzie się 26 lutego 2016 r. w siedzibie Straży Miejskiej o godzinie 18:00 a zwykłe posiedzenie KR godzinę później.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w posiedzeniach komisji.

A poniżej publikujemy Protokół nr 7/2016 z przebiegu posiedzenia Zespołu Kontrolnego Komisji Rewizyjnej odbytego 18 lutego 2016 r. w Skawinie:

PROT Komisji REW_1

PROT Komisji REW_2

PROT Komisji REW_3

PROT Komisji REW_4

PROT Komisji REW_5

Kolejny raz zaznaczamy, że protokół został umieszczony w BIP w wersji niezdatnej do odczytu maszynowego (obrazek/fotografia PDF). W treści takiego skanu nie można zaznaczyć liter i wyrazów, a zatem nie odczyta go czytnik, z którego korzystają osoby niewidome. Poza tym nikt nie ma możliwości kopiowania poszczególnych fragmentów tekstu, ani jego przeszukiwania po frazach.

Jest to niezgodne z wytycznymi WCAG 2.0. /Tak stanowi rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych z 12 kwietnia 2012 r. Dotyczy ono serwisów publicznych w rozumieniu ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne./

A trzeba podkreślić, że protokołów jak i innych dokumentów w BIP Gminy Skawina w takiej formie jest mnóstwo. Pytanie: kiedy zostaną poprawione?

Źródło:
BIP Gmina Skawina

7 response to "Jak działa Straż Miejska w Skawinie? Publikujemy Protokół Komisji Rewizyjnej nr 7/2016 z 18 lutego 2016 r."

 1. Przez: parkowy Zamieszczono: 2 marca 2016

  Kiedy wreszcie Straż Miejska i Policja przestanie jeździć samochodami po Parku Miejskim i Skawińskich Błoniach? Przy parku i błoniach są parkingi, to chyba nie jest nadludzki wysiłek przespacerować się kilometr. Jak te służby tłumaczą konieczność rozjeżdżania alejek, których podbudowa nie byłą planowana na obecność samochodów?

 2. Przez: noc Zamieszczono: 2 marca 2016

  Co to są obiekty komunalne CEZ czy VALEO o które pytał Radny Fugiel? Altany śmietnikowe?
  Pies by się z tego protokołu wyznał, nawet ten szkolony.

 3. Przez: JN Zamieszczono: 1 marca 2016

  Skąd to zdziwienie radnej odnośnie monitoringu, wszak zawsze tak bywało. Nie słyszałem by kiedykolwiek kierowca zniszczonego samochodu stojącego pod kamerą, odszukał sprawcę. Kiedy wreszcie pojmiecie, że nie monitoring i płoty podnoszą bezpieczeństwo, tylko więzi społeczne i aktywność obywatelska, wsparta działaniami Stróżów Prawa.
  Rewitalizacja myślenia potrzebna w każdej wiosce i mieście. Praca u podstaw Pani Sołtys.

 4. Przez: czytelnik Zamieszczono: 1 marca 2016

  ..Radny Mocha zapytał czy Straż Miejska w Skawinie posiada na wyposażeniu blokady kół po likwidacji fotoradarów?…

  Są dwa wyjścia, radny w takiej formie zadał pytanie lub protokolant którym był Eugeniusz Zając całkiem spłaszczył wypowiedź.
  Jestem kierowcą i zastanawiam się czy po likwidacji fotoradaru mieli rzucać blokadą w przekraczających prędkość kierowców, złapać dogonić i założyć blokadę?
  Może fotoradary generowały koszty i nie starczyło na zakup blokad?
  Szanowni rajcy miejscy, gdyby nie wasze powszechne oburzenie na zapis posiedzeń komisji to oficjalny dokument jakim jest Protokół, nie nastręczałby tylu problemów przy spłaszczaniu. Zanim zostanie podpisany pasuje by ktoś to przeczytał ze zrozumieniem, ktoś kto nie uczestniczył w spotkaniu.
  Nie ucie młodego pokolenia bylejakości, tylu jest nauczycieli w waszym środowisku, podkładajcie do sprawdzenia.

 5. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 1 marca 2016

  …Komendant odpowiedział, że SM jest w każdej chwili do dyspozycji Urzędu Gminy, a Policje można tylko prosić…
  Jeśli ta wypowiedź nie została spłaszczona to wydaje mi się, że Straż Miejska powinna być w każdej chwili do dyspozycji nas mieszkańców. To nie gwardia papieska burmistrza choć czasem to tak wygląda. Skoro nie podejmują samoistnych działań, ochrona drzew, wyłapywanie palaczy śmieci, zajmowania się tematem środowiska to brak poleceń z góry lub zapominają, że zgłoszenie nie jest jedyną formą dopingu do pracy.
  Mam pytanie, czym zajmują się spacerując po mieście jak twierdzi Komendant dwa razy w tygodniu? Pouczaniem kolejny raz tego który ma być pouczany a nie karany mandatem. To nie jest śmieszne, bo od razu należało zapytać o kryterium i dowolność oceny.
  Przecież to jakiś koszmar. Szkoda, że nie możemy odsłuchać godzinnego nagrania z tego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *