Nietypowe spotkanie z Krystianem Głuszko – osobą z Zespołem Aspergera

plakatBiblioteka Pedagogiczna w Skawinie oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Skawinie serdecznie zapraszają  wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Krystianem Głuszko – osobą z Zespołem Aspergera, autorem książek dla dorosłych i dzieci, które odbędzie się w sali audytoryjnej Gimnazjum nr 1 w Skawinie, ul. Witosa 4, 8 marca   2016 roku (wtorek) w godzinach 16.00-18.00. 

Bohaterem spotkania będzie Krystian Głuszko, niezwykły, młody człowiek dotknięty Zespołem Aspergera, który jest żywym dowodem na to,  że nawet z takim zaburzeniem można być szczęśliwym i spełnionym. Krystian Głuszko mimo choroby przełamuje bariery i wychodzi do ludzi, stara się pomagać innym, którzy borykają się z „chorobami duszy”.

Jest szczęśliwym mężem i ojcem, prowadzi blog (krystian-robert.blogspot.com),  jest autorem książek dla dorosłych „Spektrum”, „Szukaj mnie wśród szaleńców” oraz książki dla dzieci „Podaj łapkę misiu.

Celem spotkania jest przybliżenie specyfiki funkcjonowania osób z autyzmemZespołem Aspergera, wskazanie ich potencjału rozwojowego oraz możliwości działania, kształcenia oraz pracy, przy jednoczesnym dostrzeżeniu i scharakteryzowaniu ich specyficznych trudności i ograniczeń.

Ważnym aspektem spotkania autorskiego z Panem Krystianem Głuszko jest także przedstawienie kulturowego kontekstu współcześnie bardzo potrzebnej i możliwej do realizacji inkluzji osób z niepełnosprawnością (w tym także z niepełnosprawnością ukrytą, jaką jest autystyczne spektrum zaburzeń) do możliwie szerokiego funkcjonowania w społeczeństwie.

plakat

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *