OFICJALNE wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego – gmina Skawina
Przedstawiamy Państwu oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego z dnia 26 maja 2019 r. w gminie Skawina. Najwięcej głosów uzyskały: KW Prawo i Sprawiedliwość (prawie 54%), następnie KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (ok. 29%), dalej KW Wiosna Roberta Biedronia (prawie 5,4%), KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (ok. 5%), KWW Kukiz’15 (prawie 4,1%), KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS (ok. 1,2%), KWW Polska FairPlay Bezpartyjni Gwiazdowski (ok. 1,1%) i KKW PolExit – Koalicja (niespełna 0,5%). Szczegóły znajdziecie poniżej w informacji uzyskanej ze strony PKW.
Wyniki głosowania – gmina Skawina
Dane z 25 na 25 obwodowych komisji wyborczych (100%)
Wyniki komitetów
Komitet | Liczba głosów | Procent głosów |
---|---|---|
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | 8 473 |
53,66%
|
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | 4 594 |
29,10%
|
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | 850 |
5,38%
|
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | 796 |
5,04%
|
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15 | 644 |
4,08%
|
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | 191 |
1,21%
|
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI | 169 |
1,07%
|
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA | 72 |
0,46%
|
Razem | 15 789 |
100%
|
Graficzne przedstawienie:
Poszczególne protokoły z obwodów wyborczych: KLIKNIJ TUTAJ
Wyniki w obrębie samych komitetów wyborczych:
Wyniki głosowania – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | SZYDŁO Beata Maria | Nr 10 [Kraków] | 4 608 |
2 | LEGUTKO Ryszard Antoni | Nr 10 [Kraków] | 677 |
3 | JAKI Patryk Tomasz | Nr 10 [Kraków] | 2 547 |
4 | TARCZYŃSKI Dominik | Nr 10 [Kraków] | 291 |
5 | BERNACKI Włodzimierz | Nr 10 [Kraków] | 22 |
6 | BARTUŚ Barbara Halina | Nr 10 [Kraków] | 29 |
7 | DUDA Elżbieta | Nr 10 [Kraków] | 131 |
8 | CIEŚLAK Michał | Nr 10 [Kraków] | 31 |
9 | MULARCZYK Arkadiusz | Nr 10 [Kraków] | 78 |
10 | KRUPKA Anna Maria | Nr 10 [Kraków] | 59 |
Razem | 8 473 |
Wyniki głosowania – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria | Nr 10 [Kraków] | 2 209 |
2 | JARUBAS Adam Sebastian | Nr 10 [Kraków] | 836 |
3 | SZEJNA Andrzej Jan | Nr 10 [Kraków] | 118 |
4 | SUFIN-JACQUEMART Ewa Anna | Nr 10 [Kraków] | 31 |
5 | SONIK Bogusław Andrzej | Nr 10 [Kraków] | 729 |
6 | MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga | Nr 10 [Kraków] | 341 |
7 | NIEDZIELA Dorota | Nr 10 [Kraków] | 97 |
8 | WARDZAŁA Robert Marian | Nr 10 [Kraków] | 18 |
9 | BIŃCZYCKA Elżbieta | Nr 10 [Kraków] | 73 |
10 | CYRAŃSKI Adam Zbigniew | Nr 10 [Kraków] | 142 |
Razem | 4 594 |
Wyniki głosowania – KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | GDULA Maciej Roman | Nr 10 [Kraków] | 433 |
2 | MARENIN Małgorzata Diana | Nr 10 [Kraków] | 95 |
3 | TERLECKI Tomasz Jerzy | Nr 10 [Kraków] | 69 |
4 | NOWORYTA Anna Maria | Nr 10 [Kraków] | 70 |
5 | JABŁOŃSKI Jacek Andrzej | Nr 10 [Kraków] | 39 |
6 | DŁUGOSZ Bogusława | Nr 10 [Kraków] | 10 |
7 | BOCHEŃSKI Jakub Józef | Nr 10 [Kraków] | 13 |
8 | WILCZYŃSKA Maria Bernadeta | Nr 10 [Kraków] | 32 |
9 | LEŚNIAK Tomasz Marek | Nr 10 [Kraków] | 39 |
10 | TWARDOSZ Lilija | Nr 10 [Kraków] | 50 |
Razem | 850 |
Wyniki głosowania – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | BERKOWICZ Konrad Szczepan | Nr 10 [Kraków] | 628 |
2 | LEWICKI Dawid Marian | Nr 10 [Kraków] | 27 |
3 | WAWER Michał Jan | Nr 10 [Kraków] | 33 |
4 | SKUPIEŃ Andrzej | Nr 10 [Kraków] | 22 |
5 | ŁACH Barbara Janina | Nr 10 [Kraków] | 12 |
6 | CIESIELCZYK Marek | Nr 10 [Kraków] | 11 |
7 | MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara | Nr 10 [Kraków] | 7 |
8 | LECHOWICZ Maria Barbara | Nr 10 [Kraków] | 19 |
9 | MICHAŁOWSKI Ernest Cezary | Nr 10 [Kraków] | 8 |
10 | KULIŃSKA Lucyna Michalina | Nr 10 [Kraków] | 29 |
Razem | 796 |
Wyniki głosowania – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15 – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor | Nr 10 [Kraków] | 469 |
2 | KUBICZEK Piotr Janusz | Nr 10 [Kraków] | 41 |
3 | ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna | Nr 10 [Kraków] | 46 |
4 | KIERPIEC Daniel Józef | Nr 10 [Kraków] | 8 |
5 | MARTYNIUK Kamilla Monika | Nr 10 [Kraków] | 21 |
6 | FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela | Nr 10 [Kraków] | 8 |
7 | SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna | Nr 10 [Kraków] | 8 |
8 | SADŁOŃ Narcyz Michał | Nr 10 [Kraków] | 3 |
9 | AONDO-AKAA Bawer | Nr 10 [Kraków] | 15 |
10 | KACZMARCZYK Norbert Jakub | Nr 10 [Kraków] | 25 |
Razem | 644 |
Wyniki głosowania – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | ORKISZ Jan | Nr 10 [Kraków] | 66 |
2 | ŁAŚ Maria Bogusława | Nr 10 [Kraków] | 25 |
3 | STYCZEŃ Oskar Szymon | Nr 10 [Kraków] | 12 |
4 | ZAWADA Tomasz Leszek | Nr 10 [Kraków] | 25 |
5 | SZMIT-MORZE Agnieszka Ewa | Nr 10 [Kraków] | 4 |
6 | KWIECIEŃ Ewa Mariola | Nr 10 [Kraków] | 13 |
7 | KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria | Nr 10 [Kraków] | 6 |
8 | BURZAWA Mateusz Ryszard | Nr 10 [Kraków] | 6 |
9 | SZYMAŃSKA Monika Anna | Nr 10 [Kraków] | 19 |
10 | JEDYNAK Roman Waldemar | Nr 10 [Kraków] | 15 |
Razem | 191 |
Wyniki głosowania – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | ZAJĄC Krzysztof Jan | Nr 10 [Kraków] | 96 |
2 | CHOLEWA Martyna Katarzyna | Nr 10 [Kraków] | 18 |
3 | NOWAK Alicja | Nr 10 [Kraków] | 20 |
4 | GURGUL Maciej Jan | Nr 10 [Kraków] | 6 |
5 | MARCINKOWSKA Albina Anna | Nr 10 [Kraków] | 2 |
6 | SŁABY Marta | Nr 10 [Kraków] | 9 |
7 | BĄCHOR Łukasz Paweł | Nr 10 [Kraków] | 2 |
8 | KRZYSZTOFOWICZ Anna | Nr 10 [Kraków] | 3 |
9 | SZCZYKUTOWICZ Rafał | Nr 10 [Kraków] | 5 |
10 | MIKLER Arkadiusz Paweł | Nr 10 [Kraków] | 8 |
Razem | 169 |
Wyniki głosowania – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA – gm. Skawina
Kandydaci
Nr | Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy [siedziba] | Liczba głosów |
---|---|---|---|
1 | ŻÓŁTEK Stanisław Józef | Nr 10 [Kraków] | 26 |
2 | PACIEJ Andrzej Stefan | Nr 10 [Kraków] | 4 |
3 | KRZCIUK Tomasz Andrzej | Nr 10 [Kraków] | 5 |
4 | DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena Sylwia | Nr 10 [Kraków] | 4 |
5 | KOWACKA Barbara Magdalena | Nr 10 [Kraków] | 4 |
6 | SIERANT Maciej Zbigniew | Nr 10 [Kraków] | 4 |
7 | ŁĘCKA Joanna Barbara | Nr 10 [Kraków] | 9 |
8 | ŻMIGRODZKI Stanisław Michał | Nr 10 [Kraków] | 4 |
9 | FĄFARA Katarzyna Beata | Nr 10 [Kraków] | 3 |
10 | SZATAN Jarosław Kazimierz | Nr 10 [Kraków] | 9 |
Razem | 72 |
Źródło: PKW
Całe życie z Skawinie i nagle wsadzają mnie na tupolewa prowadzonego przez psychicznego gościa, który zatankował za moje pieniądze w dodatku.
Nie wiem czy robią to tylko, czy za kasę, czy z czystej głupoty.
Przecież Szydło i innym się to należało!!!!!!!Masakra. Już niedługo druga Grecja.