Pismo do Rady Miejskiej o udostępnienie mieszkańcom kontaktu do radnych

RM1Dnia 17 stycznia 2014 r. zwróciliśmy się pisemnie za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie do wszystkich 21 skawińskich radnych z prośbą o udostępnienie publicznie kontaktu do siebie, o który zabiegamy od tamtego roku.

Sprawę opisywaliśmy w artykule z dnia 1 stycznia 2014 roku (vide: Kontaktu do radnych gminy Skawina wciąż brak? (AKTUALIZACJA)), którą pokrótce przypominamy.

30 października 2013 r., zwróciliśmy się drogą elektroniczną do Urzędu Miasta i Gminy Skawina i jednocześnie Rady Miejskiej z zapytaniem o udzielenie informacji publicznej dotyczącej kontaktu do radnych gminy Skawina.

Składając przedmiotowy wniosek kierowaliśmy się chęcią zacieśnienia więzi pomiędzy mieszkańcami poszczególnych sołectw, gminą i radnymi. Chcemy, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na to, co się dzieje w gminie poprzez właśnie łatwy kontakt ze swoimi radnymi w gminie.

W związku z faktem, że do 17 stycznia 2014 r. nie otrzymaliśmy żadnych informacji na nasze zapytanie skierowane do RM w Skawinie, stosownym wydało nam się zwrócić w tej sprawie do każdego radnego z osobna, za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie Pana Marcina Kuflowskiego.

Poniżej treść tego pisma:

RM1

RM2

RM3

RM4

Informujemy również, że kilka dni temu uzyskaliśmy zgodę na publikację danych kontaktowych do dwóch radnych RM w Skawinie: Pana Norberta Rzepisko (mail: norbert.rzepisko@gmail.com) oraz Pana Ryszarda Majdzika (mail: ryszard.majdzik@gmail.com).

Gdy tylko uzyskamy dane kontaktowe do pozostałych radnych w celu skutecznego skontaktowania się mieszkańców całej gminy z radnymi (czas i miejsce odbywania dyżurów, telefon, adres e-mail, strona www, facebook, itp.), umieścimy je dla Czytelników, mieszkańców (wyborców) na portalu.

Zobacz także:

AKTUALIZACJA (20 stycznia 2014 r.):

Ośmiu radnych Rady Miejskiej w Skawinie udostępniło kontakt dla mieszkańców

4 response to "Pismo do Rady Miejskiej o udostępnienie mieszkańcom kontaktu do radnych"

  • Przez: olo Zamieszczono: 21 stycznia 2014

   i ostatnie :)))

 1. Przez: józef Zamieszczono: 20 stycznia 2014

  Pierwszy krok wykonany, teraz drugi – Dyżury Radnego. Zapewne jest grupa mieszkańców która woli porozmawiać z radnym jak do niego pisać.

 2. Przez: olo Zamieszczono: 20 stycznia 2014

  KURIOZUM… łaska radnych, że podadzą e-mail? Posłowie do sejmu RP takowe mają i nie są tajemnicą np. Marek.Kuchcinski@sejm.pl (na domenie sejm.pl) A tu co? Dwóch radnych podało łaskawie swoje tajne e-miale (ale domena gmail … ) a reszta co?
  Toż to Rada nie może mieć kilku skrzynek pocztowych na domenie miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *