Skawina na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie – 22-25 października 2015 r.

books-1421560Już po raz kolejny obie skawińskie biblioteki prezentować się będą w dniach 22-24 października 2015 r. na Targach Książki przy ul. Galicyjskiej 9. Tak, jak poprzednio, będzie to możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Bibliotek, pod którego szyldem można nas będzie odnaleźć na stanowisku D65.

Targi Książki przyciągają co roku rzesze zwiedzających, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców, wreszcie miłośników dobrej lektury.

W tym roku na stoisku D65 promować będziemy wydawnictwa UMiG Skawina, ale również wydawnictwa obu skawińskich bibliotek. Dla Biblioteki Pedagogicznej będzie to świetną okazją do zaprezentowania autorskich tomików Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych i Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki, które wydaliśmy wraz UMiG i CWR w ramach akcji Skawińskie Dni Profilaktyki, pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”, stanowiącej element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Dla odwiedzających nas czytelników i miłośników literatury przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Zaprosiliśmy na Targi poetki, pisarki, postaci znane i lubiane, związane ze Skawiną.

22 października w godz. 12.00-15.00 zawita na nasze stoisko Kazimiera Skałuba z tomikiem Wiersze wybrane, a o godz. 15.30 spotkamy się z Sylwią Janik, autorką książki Latte.

23 października w godz. 12.00-12.45 w Saloniku Literackim dr Lidia Ippoldt promować będzie książkę Krystiana Głuszko Podaj łapkę misiu. Miło nam dodać, że Biblioteka Pedagogiczna znalazła się w gronie partnerów Wydawnictwa Alegoria, obok Fundacji Synapsis, Akademii Pedagogiki Specjalnej Instytutu Terapii i Edukacji Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

W sobotę 24 października 2015 r. w godz. 10.30-12.00 swoją książkę Historyczna wycieczka do Skawiny zaprezentuje Kazimiera Woźniak, a o 14.30 pojawi się Ewa Bartkowska z Ja, judaszka.

Wierzymy, że nasze stoisko przyciągnie odwiedzających również za sprawą przepięknych, ręcznie robionych zakładek, obrazów, biżuterii, wykonanych przez panie zrzeszone w Kole Robótek Ręcznych Razemkowo, działającym przy TPS.

Serdecznie zapraszamy na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Znajdziecie nas na stoisku D65 22 i 24 października!

Źródło:
MBP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *