Zapraszamy na spotkanie na temat dostępu do informacji publicznej oraz społecznej kontroli władz

watchdog znak kolorySzanowni Czytelnicy, mieszkańcy miasta i gminy Skawina! Dążąc do lepszej współpracy władz miasta z mieszkańcami, zapraszamy Was serdecznie na spotkanie na temat prawa człowieka do informacji, dostępu do informacji publicznej oraz społecznej kontroli władz, które portal “InfoSkawina” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie organizuje dnia 8 stycznia 2015 roku w MultiCentrum.

Czy wiesz, jakie masz prawa wobec władz?

Czy chcesz, żeby władze działały bardziej przejrzyście i odpowiedzialnie?

Czy chcesz się dowiedzieć, jak możesz kontrolować ich działania?

 Sieć obywatelska – Watchdog Polska oraz portal informacyjny “InfoSkawina” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie zapraszają na spotkanie na temat:

dostępu do informacji publicznej oraz społecznej kontroli władz.

 Porozmawiamy o tym, że każdy mieszkaniec i mieszkanka ma prawo do informacji,

ma prawo wstępu na sesje i komisje radnych,

może patrzeć władzy na ręce i zadawać pytania:

 Z kim Urząd Miasta i Gminy podpisał umowy zlecenia i na jaką kwotę?

 Ile zapłacono za organizację imprezy sponsorowanej przez miasto?

 Czy gmina prowadziła analizy kosztów wywozu śmieci i czy są one dostępne?

…i wiele innych..

I OTRZYMAĆ NA NIE ODPOWIEDŹ!

Spotkanie poprowadzi dla Państwa Prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska (http://www.siecobywatelska.pl/) – Szymon Osowski, specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i kontroli społecznej.

Szymon Osowski jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2011 roku został nominowany do tytułu Prawnika PRO BONO za swoją pracę na rzecz prawa do informacji i praw obywateli. W roku 2014 w rankingu Dziennika Gazety Prawnej najbardziej wpływowych prawników zajął dziewiąte miejsce. Jako pierwszy “cywil” po ministrach, prezesach sądów i organizacji prawniczych. Poza Siecią Obywatelską – Watchdog Polska działa w stowarzyszeniu Szczecinianie Decydują, którego celem jest dążenie do lepszej współpracy władz miasta z mieszkańcami.

Na spotkanie z Gościem zapraszamy w dniu 8 stycznia 2015 roku (czwartek) o godzinie 17:30 w MultiCentrum w Skawinie, przy ulicy Ks. Jerzego Popiełuszki 8 – Pawilon Skawa.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

facebook-beta-08-535x535.jpg  Dołącz do Wydarzenia na Facebooku -> Otwarte spotkanie na temat dostępu do informacji publicznej

Źródło:

Wywiad w Radio WAWA, 7 stycznia 2015 r.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=vh4ptnrt1AY”]

Sieć obywatelska – Watchdog Polska (dawniej Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich) od 10 lat działa po to, aby obywatelki i obywatele wiedzieli, że mają prawo pytać władzę o ważne dla nich sprawy, żeby korzystali z tego prawa i żeby otrzymywali odpowiedzi. Chcemy także, aby dobrze poinformowani obywatele zabierali głos we wspólnych sprawach i aby mieli wpływ na decyzje i polityki, które ich dotyczą.

watchdog znak kolory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *